7 Gün 24 Saat İnternet Arıza Servisi

Elektrikçi Abdullah Usta

Afyon Elektrik 7/24 Teknik Servis Hizmetleri

Afyon internet arızaları ve telefon kablosu tamiri bakım onarım servisi olan firmamız tarafından yıllardır işini uzmanlıkla yürütmektedir. Türk telekom arıza servisi, turknet arıza servisi, superonline arıza servisi ve diğer ISS lerin arızalarını kablo arızalarını gidermekte uzman olan ekibimizden 7 / 24 destek alabilirsiniz.

internet-arıza-afyon

İnternet Arıza Servisi

Türk telekom internet arızaları, turknet internet arızaları, millenicom internet arızaları, dsmart internet arızaları, dsl ışığım yanmıyor, kablo ucuna ismin bırakılmış bina iç tesisatı sorunlu gibi internet arızalarında bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Modem-kurulum-internet-arızası

Modem Kurulum ve Arızaları

Afyon internet arıza ekibimiz sürekli kendini güncelleyen teknolojiyle birlikte değişen modemleriniz ile ilgili gerekli tüm teknik bilgiye sahiptir. Adsl ve fiber modemlerinizin arızaları kurulumları hususunda bizden destek alabilirsiniz.

Router ve Access Point Kurulumu

Afyon router ve access point kurulumu arızaları teknik destek hususlarında destek veriyoruz.

İnternet Arıza Nedenleri

Ağınızda sorunlara neden olan kötü bir kablonuz varsa, bunları bilmeniz gerekiyor. Sorunu ne kadar hızlı bulabilir ve düzeltebilirsiniz?  Ya sorun ara sıra ortaya çıktıysa ve sorunu araştırmaya gittiğinizde olmuyorsa?

Ağınızda altyapı genelinde binlerce olmasa da yüzlerce Ethernet kablosu olabilir. Bunlar, VoIP telefonları ve masaüstlerini birbirine bağlayan hücrelerdeki veya depolama dizilerini sunucu çiftliklerine bağlayan veri merkezlerindeki istasyon kabloları olabilir.
Yanlış olan ne ? 
Kablolamanın bir ortamda sorun yaratmasının birçok nedeni vardır: 

Kablo fiziksel olarak hasar görmüştür: Bir Ethernet kablosu mobilya tarafından düzleştirilirse elektromanyetik indüksiyonu kaybeder ve daha fazla gürültü ve karışmaya neden olabilir. Konnektör zayıflar veya kablo yerinden çıkar: Kabloları çekmek konektörleri zayıflatabilir. Kablo EMI kaynaklarının yakınından geçiyor: Bir floresan balastın üzerinde bir Ethernet kablosu varsa, balast parazitinden etkilenebilir. Kablo çok uzun: Bina içi bir Ethernet koşusu 90 metre ise, ancak her iki uçta kullanılan 10 metrelik iki istasyon kablosu varsa, bu 110 metrelik bir fiziksel toplam mesafe oluşturur. Bu, bu bağlantı için çerçeve zamanlama sorunları yaratacaktır.

El yapımı kablolar, konektörlerin yanında çok fazla bükülmemiş kabloya sahiptir: Yüksek kaliteli manuel kablolar yapmak gerekir!
Kablolama eskidir: Bir binanın plenumundaki kablolar her gün ısıtılıp soğutularak genleşme ve büzülmeye neden olur. Sonunda bu, bakırın iletkenliğini bozabilir.
Fiber kablo, alıcı-vericiler için yanlış türde kablo kullanılmıştır: Tekli mod ve çok modlu.
Fiber kablo minimum dönüş yarıçapı aşılmıştır: Bükülen ışığın çalışması çok zor!
Kötü Kablolar Hangi Sorunlara Neden Olur?
Kablolama başarısız olmaya başladığında, üç olası sorun ortaya çıkar:

 

Afyon İnternet Arıza Servisi

afyonelektrik-hizmetleri

Ethernet sembolü hataları meydana gelir ve bu, Ethernet yonga setinin sorunu gidermek ve hala geçerli bir çerçeveye sahip olmak için tek bitlik hata düzeltmesi yapmasına neden olur.

Çok fazla sembol hatası oluşursa, bunlar onarılamaz ve çerçeveye onarılamaz bir bit hatasının geçmesine neden olur. Bu, Çerçeve Kontrol Sırası (FCS) hata kontrolü tarafından yakalanacak ve çerçeve atılacaktır.
Sinyal çok bozulursa, taşıyıcıyı kaybeder ve bağlantı düşer.
Kablo Arızalarını Nasıl Bulursunuz?
Anahtar ve yönlendirici arayüzlerinde Ethernet sembolü hataları aranarak kablo arızaları bulunabilir. Ethernet yonga setinin geçerli bir çerçeveyi katman-2’ye geçirmek için tek bitlik hata düzeltmesi yapması gerektiğinden, bu bir sorun olduğuna dair ilk ipucudur.

İkincil bir gösterge için, arayüzde hizalama hatası olmadığında FCS hatalarının olup olmadığına bakın.

Scroll to Top